Problemy z systemem "Infotainment" (Informacyjno-rozrywkowym) w nowych HondachAmerykańska Honda Motor Co. została oskarżona w federalnym pozwie zbiorowym, który oskarża producenta o świadomą sprzedaż minivanów Odyssey 2018-19 i SUV Pilot 2019 z wadliwymi systemami informacyjno-rozrywkowymi ("Infotainment") i odmawia naprawienia problemu. Według pozwu, złożonego 22 marca, dotknięci tym problemem właściciele stwierdzili, że ​​system informacyjno-rozrywkowy ich pojazdów często zawieszał się lub wyłączał swoje funkcje, w tym system nawigacji, radio i kamerę wsteczną. Powodowie oskarżają Hondę o naruszenie gwarancji, mówiąc: „Zgodnie z ograniczoną gwarancją nowego pojazdu, Honda jest zobowiązana do„ naprawy lub wymiany jakiejkolwiek części, która jest wadliwa pod względem materiałowym lub wykonawczym podczas normalnego użytkowania ”.

Pozew twierdzi, że Honda nie zdołała naprawić usterki pojazdów i zastąpiła wadliwe części równie wadliwymi częściami, pozostawiając konsumentów złapanych w cykl „użytkowania, wadliwego działania i wymiany”, dodając „mimo że dealer i inżynierowie Hondy podjęli osiem prób naprawić pojazd powoda, system audio-nawigacyjny pojazdu nadal działa nieprawidłowo. ” Pozew został złożony w amerykańskim sądzie rejonowym w Centralnym Okręgu Kalifornii. Powodami są Lesley i Tom Conti z Ohio, którzy reprezentują siebie i dotkniętych właścicieli w całym kraju. „Szacujemy, że w okresie, w którym Honda wyposażyła swoje samochody w wadliwy system informacyjno-rozrywkowy, sprzedano co najmniej 150 000 pojazdów, których dotyczy ten problem” - powiedział Steve Berman, główny adwokat w firmie Hagens Berman Sobol Shapiro, który reprezentuje właścicieli Hondy w tym procesie.

Firma udostępniła film na swoim kanale YouTube na którym system informacyjno-rozrywkowy klienta ulega awarii.

Rzecznik Hondy nie wypowiada się na temat toczącego się postępowania sądowego. Ale producent samochodów w dokumencie z kwietnia 2019 r. potwierdził problem związany z Hondą Odysey z lat 2018-19: „Obecnie badamy problem, który podczas korzystania z CabinWatch i RES (tylny system audiowizualny przesyłający informację lub odtwarza DVD przez co najmniej 10 minut, na ekranie pojawia się komunikat „Problem z systemem kamery. Obraz nie może być wyświetlony” W tym samym czasie ekran na ekranie zawiesza się, ale dźwięk jest nadal odtwarzany. Uważamy, więc że nie trzeba wymieniać żadnych komponentów. Kiedy wymyślimy poprawkę, opublikujemy aktualizację oprogramowania”.

Berman powiedział, że problem uznany w dokumencie to przyznanie się do problemu i uznali, że nie ma jeszcze żadnej poprawki”. Pozew ma na celu uzyskanie zwrotu pieniędzy dla właścicieli, którzy kupili lub wyleasowali Hondą Odyssey lub Pilota, i chce, aby sąd zakazał producentowi kontynuowania sprzedaży pojazdów, które mają wadliwy system informacyjno-rozrywkowy.

Według pozwu, raporty do NHTSA, najwyższego krajowego regulatora bezpieczeństwa ruchu drogowego, okrelają model jako „oczywiście wadliwy” i przytaczają przypadki, w których tablica przyrządów, w tym prędkościomierz, jest wyłączona.

Pozew zawiera liczne skargi zamieszczone na stronach Carcomplaints.com i Edmunds.com, które przedstawiają podobny obraz. NHTSA w e-mailu do Automotive News oświadczyło, że podejmie stosowne działania w uzasadniony sposób i „podczas gdy Agencja nie prowadzi otwartego dochodzenia w sprawie potencjalnych wad związanych z systemami Infotainment w Hondzie Odyssey lub Pilot, NHTSA zachęca konsumentów do zgłaszania potencjalnych problemów związanych z bezpieczeństwem”. Berman mówi, że może być więcej skarg. „Będziemy lepiej rozumieć sam zakres tego defektu w analizowania sprawy, która dopiero siaczyna” - powiedział. „Słyszeliśmy skargi od setek właścicieli, odkąd rozpoczęliśmy nasze dochodzenie i oczekujemy, że liczba ta będzie rosła”.
25 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz