Rolls Royce SUV? - Cullinan!


Rolls-Royce'owi Cullinan SUV zajęło lata, aby dotrzeć na rynek. Zażartowano w 2013 roku, potwierdzono w 2015 roku i ostatecznie pokazano publicznie w maju zeszłego roku. Ale teraz, gdy jest już w sprzedaży, wpływ tego modelu na brytyjską markę ultraluksusowych samochodów jest znaczący. Pojawienie się Cullinan'a w salonach pod koniec zeszłego roku szybko przełożyło się na bank zamówień, który jest pełny do lipca, a zamówienia dalej są składane, stwierdził Martin Fritsches, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars na Amerykę. Popyt na Cullinan'a zmusił Rolls-Royce'a do produkcji w fabryce w Goodwood w Anglii. "Chciałbym mieć trochę więcej podaży" - powiedział Fritsches w rozmowie z Automotive News. "I nie rozumiem tego, ponieważ pracujemy na 100% mocy produkcyjnych, zwiększając moce produkcyjne w ciągu tygodni i miesięcy, ale wciąż nie jesteśmy w stanie nadrobić zaległości." Aby zwiększyć produkcję, Rolls-Royce dodał w zeszłym roku 200 pracowników do swojej fabryki, zwiększając liczbę swoich pracowników do 2000.

Młodsi kupujący, podobnie jak wiele ultralekkich marek, Rolls-Royce odnosi się bardziej przychylnie do atrakcyjnej oferty napędu na 4 koła jako SUV-a. Połowa klientów Cullinan'a jest nowych dla tej marki - mówi. A w bazie klientów Cullinan'a z Rolls-Royce'a jest coraz więcej kupujących kobiet i młodszych nabywców.

Powiedział też, że obecni klienci Rolls-Royce'a postrzegają SUV jako naturalny dodatek do swojej kolekcji. "Wielu klientów, którzy już prowadzą Dawn lub Phantom, kupuje drugi Rolls-Royce" - powiedział Fritsches. "Ale tym razem jest to SUV".

Producent sprzedał 4107 pojazdów na całym świecie w 2018 roku. Jest to rekordowy rok sprzedaży dla firmy.

Nowy produkt, nowe sklepy - 41 letni Fritsches, przeszedł do Rolls-Royce'a we wrześniu po odejściu Pedra Moty do Porsche'a. Fritsches dołączyło do Rolls-Royce w 2018 roku jako wiceprezes ds. Sprzedaży w regionie Ameryki Północnej. Kierownictwo niemiecko-argentyńskie współpracuje z BMW Group od 1999 roku i zajmuje kilka stanowisk w sprzedaży, marketingu i rozwoju dealerów w innych markach tej grupy. Podczas kiedy w 2019 roku, po raz pierwszy od 2012 roku Rolls-Royce nie pokazał nowego lub przeprojektowanego produktu, Cullinan pojawił się tuż po przeprojektowanym flagowym sedanie Phantom w 2017 roku, ograniczając napływ świeżych produktów dla swoich dealerów.

Zaktualizowana nowa linia zmotywowała wielu z 44 dealerów Rolls-Royce'a w regionie Ameryki Północnej do zainwestowania. "Większość z nich robi remont i zwiększa możliwości warsztatowe", powiedział Fritsches, zauważając, że około połowa dealerów marki zainwestowała w remonty lub nowe sklepy w ciągu ostatnich 12 do 18 miesięcy. "Dealerzy bardzo inwestują." Dziewięć salonów otworzy w tym roku nowe showroomy, w tym w Palm Beach i Fort Lauderdale, Fla., Atlanta i Chicago.

W zeszłym roku w Kanadzie trzech z czterech dealerów Rolls-Royce otworzyło nowe budynki. I tak samo ważne jak Cullinan jest przyciągnięcie nowych klientów ze Stanów Zjednoczonych, jest jeszcze ważniejsze w Kanadzie, gdzie chłodniejszy klimat jest idealny dla pojazdu. "To także 4x4, które naprawdę będą miały wpływ na ten kraj", powiedział Fritsches. W ubiegłym roku Rolls-Royce sprzedał w Kanadzie około 100 pojazdów. Oczekuje, że dzięki Cullinan'owi ta liczba powiększy się do 150 w 2019 roku.

11 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz