Salon Samochodowy Paryż 2018 - Część III

Najciekawsze i... mniej udane propozycje wg Nick Gibbs z Automotive News (ngibbs@crain.com)


Mercedes-Benz GLE

TRAFIONY!

Dzięki rywalizacji z samym sobą w BMW, Mercedes oferuje bardziej elegancki wybór dzięki nowemu, zbudowanemu w USA średniemu crossoverowi GLE. Znane już zaokrąglone nawierzchnie i korporacyjny nos rekina przechyla równowagę na korzyść raczej twardych, a nie nikczemnych skojarzeń - chociaż jak udało nam się osiągnąć punkt, w którym 22-calowe koła wyglądają zupełnie normalnie?


Smart Forease

PUDŁO!

Brzmiąc jak krem ​​łagodzący hemoroidy, Forease jest bryłowatym z otwartym dachem, przypominającym wszystkim, że małe nie zawsze oznacza słodkie. Oparty na elektrycznym kabriolecie EQ, Forease likwiduje składany dach i skraca słupki A w ukłonie do 2001 Crossblade, zawsze otwartego Smarta, który był produkowany w krótkiej serii. Trudno zobaczyć Forease, że podąża za nim.TRAFIONY! Tylko Porsche mógł pozwolić sobie na pokazanie specjalnej edycji 911 mniej niż dwa miesiące przed premierą podstawowego modelu w Los Angeles. Koncepcja ta zostanie zbudowana w liczbie zaledwie 1948 sztuk, co jest ukłonem w stronę daty premiery Porsche 356, a jeśli wartości ostatnich czterech Speedsterów są czymś, na czym można się oprzeć, to może to być najbezpieczniejsze miejsce do ulokowania 200,000 $ (szacunkowo) w jakimś miejscu dzisiaj.

To naprawdę ciaśniejszy 911 GT3 z dwoma foteiami, niską szybą z Boxstera i charakterystyczny podwójny garb Speedstera ukrywający płócienny dach. Mierzony na podstawie prawdopodobnej wartości do odsprzedania był jednak chyba najrozsądniejszym samochodem na wystawie.


Infiniti Project Black S

TRAFIONY! Infiniti zapowiedziało, że nie jedzie do Paryża, ale potem rozeszła się wieść, że prototyp projektu Black S czai się w tylnej części hali 1. W oparciu o coupe Q60 i wyglądający groźnie w matowo-szarym kolorze z połyskującymi czarnymi i żółtymi detalami, projekt Black S to poważna próba wykorzystania hybrydowej technologii wyścigowej Formuły 1 w sześciocylindrowym silniku Infiniti, zwiększającym moc od 400 do 563 KM. Zespoły F1 uznały to za diabelnie trudne. W przypadku samochodu szosowego może to być prawie niemożliwe. Życzymy im powodzenia.PUDŁO! - Mercedes EQC i Audi e-tron

Kontrowersyjne, ponieważ te dwie krzyżówki zwiastują długo oczekiwane wejście Mercedesa i Audi na elektryczną arenę. Rewolucja mechanizmu napędowego z pewnością nie znajduje jednak odzwierciedlenia w konwencjonalnych konstrukcjach. Przyjmujemy argumenty: "BMW próbowało śmiałości, to nie zadziałało, dlaczego przestraszyć głównych klientów, gdy przestawienie się na EV jest wystarczająco przerażające?" Ale Jaguar pokazał przy pomocą I-Pace, że odrobina zróżnicowania w luksusowych pojazdach elektrycznych może działać.

Podziwiamy kamery zamiast lusterek w e-tronie, ale poza mało znanym "blue detailing equals EV" kodzie, niewiele w tym Mercu sugeruje elektryczny napęd. Przynajmniej Mercedes zauważył, że nie ma zamiaru wprowadzić "frunk" zamiast "trunk".... Audi jest tak małe, że to nie ma sensu.


BMW 3 serii

PUDŁO! BMW uważa, że ​​siódma generacja serii 3 to stylizacja całej marki w jednym samochodzie. Projektanci najwyraźniej wzięli to sobie do serca i dodali do pomysłu mnóstwo różnych stylizacji, ile tylko mogli złapać, a może i stąd i tamtąd też, i ... tak jak po niekontrolowanym wieczorze koktajlowym, jest to wynik porannego zderzenia się z rzeczywistością. Być może chińskie upodobanie do zbytniej charakterystyki jest częściowo przyczyną winy za gruby chromowany brzeg, większą kratkę wylewającą się na maskę silnika lub bolesna karoseria nadwozia wlewająca się w reflektory, które jeden obserwator porównał do infekcji oka. OK, przyzwyczaimy się do tego. A gdzie jest schowek na Advil?Ferrari Monza SP1

TRAFIONY! Wieści były takie, że Ferrari otrzymało miejsce na skrzyżowaniu wciśnięte między hałaśliwie debiutujący VinFast, stoisko Shelby'ego w stylu "show-on-a-budget", a tym, które rywale Ferrari (w tym Lamborghini i Aston Martin) dostali w ostatniej chwili aby pomóc organizatorom poradzić sobie z wypełnieniem niektórych powierzchni. Ale i tak pojawiły się tłumy, by zobaczyć nowe oferty specjalne z otwartym dachem Monza SP1 i SP2, których produkcja ograniczona jest do 499 i kosztują po 1,85 miliona dolarów. Z jednym lub dwoma siedzeniami, karbonową obudową i 810-konnym silnikiem V-12, ta para retro-marzeń stworzyły pożądaną bańkę fantazji wolnej od mowy o redukcji dwutlenku węgla...


Peugeot E-Legend concept

TRAFIONY!

Nie tylko trafiony!, ale wręcz jest to hit całego salonu!. Podobno autonomiczny E-Legend jest nowoczesną wersją eleganckiego modelu Peugeota 504 Coupe z 1969 r., Który ma sugerować, że wbrew zdrowemu rozsądkowi w przyszłości będzie miejsce do samodzielnego prowadzenia coupe. Zanurkowaliśmy nad rozpiętą blachę do eleganckiego wnętrza z lat 70. i podpisaliśmy petycję Change.org na francuskiej stronie internetowej, by przekonać Peugeota do jej zbudowania. To się nigdy nie wydarzy, ale szef marki Peugeot Jean-Philippe Imparato napisał na Twitterze, że jeśli petycja zawiera ponad 500 000 podpisów, "Być może będziemy musieli to rozważyć", oferując przebłysk okrutnej nadziei.


Renault K-ZE

TRAFIONY! Jeśli mierzymy sukces w globalnym znaczeniu, to uroczy mały elektryczny crossover K-ZE powinien wyprzedzić hitową paradę. Z potencjalnym zasięgiem wynoszącym 155 mil i prawdopodobną ceną początkową wynoszącą ok. 8 000 USD, Renault ma nadzieję, że spełni oczekiwania zarówno regulatorów, jak i klientów w Chinach, kiedy trafi do sprzedaży w przyszłym roku, zanim przejdzie na rynek globalny.
Vinfast Lux A2.0

TRAFIONY! VinFast jest nową wietnamską marką, która zasługuje na hit za chutzpah w piłce nożnej Davida Beckhama, gwarantując, że wszyscy rzucimy przynajmniej okiem na jej Lux A2.0 sedan i Lux SA2.0 crossover. Całkiem sprytne było to, że z zaprojektowaną przez Pininfarinę blachą prawie ukrywa się pod podstawami BMW. VinFast CEO, były szef produkcji GM James DeLuca, napomykał o wielkich planach eksportowych, ale na razie VinFast musi mieć nadzieję, że narodowa duma przekonuje wystarczającą liczbę miejscowych, by przestawili się ze swoich Kia, Toyot i Fordów, aby uzasadnić honorarium dla Beckhama.


15 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz