Sprzedaż samochodów w listopadzie 2019. Toyota, Honda, Hyundai notują zyski Nissan straty 3 miesiąc


Toyota Motor Corp., Honda Motor Co., Hyundai, Subaru i Kia odnotowały wyższą sprzedaż w USA w listopadzie, co świadczy o tym, że branża kończy rok z nową dynamiką po słabym październiku. Sprzedaż wzrosła o 9,2 procent w Toyota Motor, co jest drugim co do wielkości miesięcznym wzrostem sprzedaży, ale tylko czwartym wzrostem tego roku.

Dostawy Honda Motor wzrosły o 11 procent, co stanowi drugi dwucyfrowy zysk w dobrym dla Hondy roku.

Hyundai osiągnął 15 wzrost w ciągu 16 miesięcy, osiągając 6,2 procenta. Sprzedaż wzrosła również w Subaru, Mazdzie, Volkswagenie i Mitsubishi.

Niestety w Nissanie Motor Co. popyt spadł o 16 procent, ponieważ firma nadal zmniejszała dostawy dla wypożyczalni i rabaty do zwiększania sprzedaży detalicznej i zysków.

Branża samochodowa zmierza w grudniu z szansą na przekroczenie 17 milionów marek przez piąty rok z rzędu.

Według szacunków Automotive News Data Center w ciągu 10 miesięcy sprzedaż w branży spadła o 1,6 procent w porównaniu z poprzednim rokiem. Wyższe dostawy do wypożyczalni zrównoważyły ​​spadek wielkości sprzedaży detalicznej przez cały rok. Według prognoz J.D. Power-LMC i ALG całkowita sprzedaż w branży nieznacznie wzrosła w listopadzie. Popytowi sprzyjał dodatkowy dzień sprzedaży i weekend, znaczące promocje świąteczne i rosnące rabaty, które osiągnęły rekordowy poziom w ciągu miesiąca. Szacowane przez JDPower średnie wydatki na rabaty w szybkim tempie dotarły do poziomu 4538 $ za pojazd w ubiegłym miesiącu, co stanowi wzrost o ponad 12 procent w okresie od listopada 2018 roku i pojawiły się pierwsze rabaty przekraczające $ +4.500.

ALG szacuje, że średnie rabaty w listopadzie wzrosły o 1,2 procent do $ 3759, z największymi rabatami wśród największych producentów samochodów oferowanych przez Detroit 3, Daimler, BMW i Nissan. Wielu dealerów Hondy wywieszało czerwone kartki na starszych nowych pojazdach, a Buick oferował 20% zniżki na MSRP. Analitycy twierdzą, że wzrost wydatków na rabaty wynika z rekordowych poziomów starszych modeli pojazdów, które wciąż zalegają u wielu dealerów.

Rabaty na pojazdy rocznika 2020 w szybkim tempie dotarły do $ +3.723 w listopadzie, co stanowi wzrost o prawie 13 procent więcej niż rok temu, stwierdziliJ. D. Power i LMC.43 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz