Sprzedaż samochodów w marcu 2019


Branża motoryzacyjna weszła w kluczowy sezon wiosennej sprzedaży, notując spadek sprzedaży w USA o 3,1 procent w marcu. Ale w tym miesiącu był też i jasny punkt - sezonowo wyrównana, roczna stopa sprzedaży wyniosła 17,42 mln, znacznie powyżej prognozowanej 16,8 mln, i gwałtownie wzrosła od 16,61 mln w lutym, a nawet w tempie 17,33 mln w marcu 2018 r.

Wśród największych producentów samochodów tylko amerykańska Honda, Hyundai-Kia, Volkswagen Group i Subaru odnotowały wzrost w ubiegłym miesiącu, głównie dzięki utrzymującemu się silnemu popytowi na lekkie ciężarówki. Był to trzeci spadek w branży w ciągu wielu miesięcy tego roku. Producenci samochodów starają się utrzymać rekordowe tempo, w którym roczna sprzedaż osiąga 17 milionów rocznie rocznie od 2014 roku. Sprzedaż w USA spadła o 3,2 procent do marca. „Branża miała ciężki pierwszy kwartał, ale z wiosną wreszcie zaczęła pokazywać swoje oblicze i nadal utrzymywały się silne wskaźniki ekonomiczne, takie jak wzrost sprzedaży mieszkań, niższe oprocentowanie kredytów i silny rynek pracy, jesteśmy przekonani, że popyt na nowe pojazdy się zwiększy", powiedział Reid Bigland, szef sprzedaży w USA dla FCA US.

Sprzedaż w FCA w USA spadła o 7,3 procent, co stanowi drugi miesięczny spadek po 11 kolejnych przyrostach. Był to kolejny słaby miesiąc dla Jeepa, samochodów i minivanów. Sprzedaż wzrosła o 15 procent w Ram, wspomagana przez odbiór nowego Rama i bogate rabaty. Dostawy spadły o 11 procent w Jeepie, 5,7 procent w Dodge, 38 procent w Chryslerze i 45 procent w Fiacie, podała firma. Jeep, najlepiej sprzedająca się marka FCA i główne źródło zysków firmy, zanotowała trzeci miesięczny spadkek sprzedaży. Toyota Motor Corp. przedłużyła swoją miesięczną passę do pięciu. Szacuje się, że General Motors, którego sprzedaż spadła o 8,3 procent, wciąż oczekuje na swój pierwszy wzrost w 2019 roku. Obroty spadły o 5,2 procent w Ford Motor Co., a sprzedaż samochodów spadła o 27 procent, wynika z danych Automotive News Data Center. Nissan Motor Co. spadł o 7,2 procent, a Mazda spadła o 19 procent.

57 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz