Sprzedaż samochodów w sierpniu 2019


Najwięksi azjatyccy producenci samochodów w USA odnotowali w zeszłym miesiącu dwucyfrowe zyski ze sprzedaży w ostatnim okresie, co jest wyraźnym znakiem, że rynek nabiera siły wraz końcem lata. Dwaj producenci z "Detroit 3" również odnotowały duży wzrost sprzedaży w ubiegłym miesiącu, dzięki większym zniżkom oraz popularnym ciężarówkom i crossoverom, zgodnie z prognozami centrum danych Automotive News. Skorygowana sezonowo, roczna stopa sprzedaży za sierpień wyniosła 17,07 miliona, znacznie powyżej prognoz 16,5 miliona do 16,8 miliona, i wzrosła z 16,82 miliona w lipcu i 17,01 miliona w sierpniu 2018 r. To już czwarty miesiąc w tym roku o tempie sprzedaży 17 milionów lub więcej, w tym trzy z ostatnich czterech miesięcy.

Amerykańska Honda Motor Co. przewodzi z 18-procentowym wzrostem w porównaniu do danych z poprzedniego roku. Grupa Nissan awansowała o 13 procent, następnie Hyundai (12 procent) i Toyota Motor Corp. (11 procent). Po raz pierwszy od czterech lat każda z czterech dużych azjatyckich firm odnotowała wzrost o ponad 10 procent w danym miesiącu. Wszystkim sprzyjało duże zapotrzebowanie na lekkie ciężarówki. W całym przemyśle sprzedaż lekkich pojazdów w USA wzrosła o 10,2 procent w sierpniu, drugim z kolei miesiącem wzrostu, szacuje centrum danych Automotive News.

Dostawcy byli kierowani pięcioma weekendami sprzedaży, które obejmowały kluczowe święto pracy, większe rabaty i wyższe doswtawy do wypożyczalni, twierdzą analitycy. Szacunkowy 1,2-procentowy wzrost w lipcu oznaczał po raz pierwszy w tym roku wzrost sprzedaży - jeśli szacunki dla Detroit 3 są dokładne.

Począwszy od lipca, Fiat Chrysler dołączył do Ford Motor Co. i General Motors w raportach kwartalnych. Analitycy twierdzą, że Ford był jedynym dużym producentem samochodów, który spodziewał się wygenerować niższą sprzedaż w zeszłym miesiącu, ponieważ firma nadal w dużej mierze opuszcza rynek sedanów. Sprzedaż w sierpniu wzrosła o 20 procent w GM i 11 procent w FCA USA, ale spadła o 3,1 procent w Ford, szacuje centrum danych Automotive News.

W ubiegłym miesiącu było 28 dni sprzedaży, o jeden więcej niż w sierpniu 2018 r.

51 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz