Tesla rezygnuje z opcji "prowadź się sam" w Modelu 3Potencjalna możliwość samodzielnego prowadzenia pojazdu, którą klienci Tesla Inc. byli w stanie zakupić, ale bez możliwości aktywowania przez dwa lata, jest oficjalnie zawieszona. Opcja płacenia tysięcy dolarów za to, co miało być w pełni autonomicznym kierowaniem, czyli wyższego poziomu dla swojego systemu Autopilota.

CEO Elon Musk napisał w czwartek na Twitterze, że funkcja "spowodowała zbyt duże zamieszanie". Musk, zaczął sprzedawać pełną tę opcję wartości 8.000 USD w październiku 2016 r. Tesla przeszła serię niepowodzeń, w tym odejście czołowych menedżerów i inżynierów Autopilota. Nabywcy, którzy zapłacili tysiące dolarów za tę opcję, złożyli pozew zbiorowy, twierdząc, że zostali oszukani zakupując funkcję, która nie istniała.

Jest jednak mało prawdopodobnym, żeby opcja zniknęła na dobre. Musk napisał do pracowników w zeszłym miesiącu, że Tesla potrzebuje około 100 dodatkowych pracowników, aby dołączyć ich do wewnętrznego programu testowego połączonego z wprowadzeniem pełnej zdolności do samodzielnego kierowania. Każdy pracownik, który kupił Teslę i zgodzi się podzielić od 300 do 400 godzin informacji z zespołu Autopilota z firmą do końca przyszłego roku, nie musiałby płacić za tę obcję jak również za bardziej luksusowe wnętrze. W ten sposób mógłby zaoszczędzić $13,000, CEO napisał w e-mailu uzyskanym przez Bloomberg News.Wg ©Bloomber News, ©Automotive News

19 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz