Twój najwspanialszy przyjaciel na 4 łapach jeździ z Tobą? To chyba powinieneś przesiąść się do Tesli


Najnowsza aktualizacja Tesli wprowadza kilka bardzo przydatnych funkcji. Funkcje te wykorzystują różne istniejące czujniki i kamery w samochodach Tesli, oferując nowe opcje rozszerzające wygodę i bezpieczeństwo, które właściciele powinni uznać za przydatne. Pierwszym z nich jest "Tryb Psa" czyli "Dog Mode" Funkcja ta wykorzystuje automatyczne czujniki, aby utrzymać komfortową temperaturę dla zwierząt domowych w aucie, gdy załatwiasz gdzieś różne sprawy, na przykład w sklepie spożywczym, a także wyświetla olbrzymimi literami komunikat dla przechodniów, którzy mogą być zaalarmowani obecnością zwierząt domowych w zamkniętym samochodzie. Wiadomość ta mówi każdemu, kto zajrzy do wnętrza samochodu, że właściciel wkrótce powróci i wyświetla temperaturę wnętrza pojazdu.

Funkcja ta może być aktywowana poprzez menu kontroli klimatu, po prostu naciskając przycisk oznaczony "Pies" w opcji "Zachowaj włączony klimat".

W 2016 r. Tesla oferowała już funkcję ochrony przed przegrzaniem kabiny - bardziej podstawową wersję automatycznej regulacji klimatu, gdy samochód jest wyłączony. "Tryb Psa" to ulepszenie, oferujące więcej ustawień regulowanych przez użytkownika. Oczywiście ten system nie zastępuje zdrowego rozsądku i lokalnych przepisów, zwłaszcza jeśli chodzi o pozostawienie dzieci w samochodzie.

Drugą funkcją jest "tryb czuwania" czyli "Sentry Mode" - aktywuje on zewnętrzne kamery, jeśli wykryje ludzi w pobliżu pojazdu i wyświetla komunikat na centralnym ekranie, powiadamiając każdego, kto może zaglądać do pojazdu, że samochód używa kamer do ich nagrywania. Jeśli ktoś rzeczywiście wybije okno, alarm zostanie aktywowany, a samochód będzie również emitował muzykę z ustawieniem maksymalnej głośności. Kierowcy będą musieli ręcznie aktywować tryb czuwania za każdym razem przed wyjściem z samochodu i podłączyć zewnętrzny dysk USB, na który samochód załaduje wideo.

Wydaje mi się, żę takie rozwiązanie z "Trybem Psa" powinno się znaleźć w każdym samochodzie!31 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz