Użytkownicy wytaczają proces przeciwko firmom Hyundai i Kia

Hyundai Motor Co. i Kia Motors Corp. zostały pozwane przez amerykańskich kierowców w związku z domniemaną wadą, która mogła spowodować pożar niektórych silników, co zwiększyło tylko presję na południowokoreańskich producentów samochodów, którzy są badani przez władze USA. Zgłoszono ponad 350 skarg konsumentów do amerykańskiej Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego NHTSA w związku z nie-kolizyjnymi pożarami w pojazdach Hyundai i Kia w wyniku "ukrytej wady" samochodów, zgodnie z pozwem złożonym 14 grudnia w USA do Sądu Rejonowego Centralnego Dystryktu w Kalifornii.

Skarga jest pozwem zbiorowym. Kliknij tutaj, aby otrzymać kopię tej skargi.

Amerykański urząd ds. Bezpieczeństwa zaczął badać terminowość i zakres akcji serwisowych (recall) producentów samochodów związanych z błędami produkcyjnymi w silnikach "Theta II", podczas gdy Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku wszczęło śledztwo w tej sprawie, zgodnie z raportem Reutersa.

Firmy Hyundai i Kia przeprowadziły akcję serwisową wśród około 1,6 miliona pojazdów wyprodukowanych w USA w latach 2011-2014 w związku z problemami z silnikiem. Postępowanie sądowe klientów dowodzi, że usterka ogranicza przepływ oleju do podstawowych części silnika, powodując przedwczesne zużycie i awarię, a ostatecznie prowadząc do zatarcia silnika i pożaru.

Hyundai Motor odmówił komentarza w sprawie tego pozwu, ale w oświadczeniu firma stwierdziła, że "nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo klientów Hyundai", dodając, że firma współpracuje z Departamentem Transportu USA i NHTSA. "W ciągu ostatnich trzech lat odbyliśmy liczne spotkania z przedstawicielami DOT i NHTSA oraz aktywnie omawialiśmy i określiliśmy możliwe elementy bezpieczeństwa pod kątem oceny NHTSA, w tym akcję serwisową recall silnika," zapowiedział Hyundai Motor w oświadczeniu. "NHTSA została w pełni poinformowana i była informowana o tych odwołaniach i rzadkich przypadkach związanych z nie-kolizyjnymi pożarami."

Centrum Bezpieczeństwa Aut, amerykańska organizacja typu non-profit, w październiku, zażądało, aby koreańskie firmy przeprowadziły akcję recall na 2,9 miliona pojazdów wśród pięciu modeli, argumentując, że prawie jeden przypadek pożaru bez kolizji był zgłaszany każdego dnia przez okres czterech miesięcy.88 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz