USA - Sprzedaż samochodów 09/2018

Najwięksi producenci samochodów, z wyjątkiem Fiata Chryslera, zanotowali niższą sprzedaż w USA we wrześniu, za trwającym obecnie spadkiem na rynku motoryzacyjnym i mniejszym popytem detalicznym, sygnalizującym przewidywane spowolnienie w drugiej połowie roku.

Dostawy amerykańskich samochodów spadły w ubiegłym miesiącu o 5,5 procent, nieco lepiej niż prognozowane przez analityków 7 procent - w porównaniu do września 2017 r., kiedy to sprzedaż wzrosła, gdy konsumenci zastępowali pojazdy zniszczone przez huragan Harvey. Mimo to, w ujęciu ilościowym, był to czwarty najlepszy wrzesień branży w historii.

Sezonowo modyfikowana, zannualizowana stopa sprzedaży osiągnęła 17,54 miliona, po raz siódmy w tym roku powyżej 17 milionów, po dwóch poprzednich miesiącach z wynikami poniżej tego poziomu.

Prognozowana sprzedaż roczna (SAAR) we wrześniu 2017 r. wynosiła 18,2 mln, najsilniejszy miesiąc w roku. Ogólnie sprzedaż samochodów w USA spadła we wrześniu o 20 procent, podczas gdy popyt na samochody ciężarowe wzrósł o 2,2 procent. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1,3 procent do sierpnia po lepszej niż oczekiwano pierwszej połowie, po części dzięki reformie podatkowej w USA. Spadki SAAR w lipcu i sierpniu zostały odebrane jako sygnał, że trwa druga połowa spowolnienia przewidywana przez analityków. W porównaniu z wynikami z września sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 0,5 procent w 2018 roku.


72 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz