Volkswagen i "Prowadź coś większego od siebie"


Poza niewielką ilością ukierunkowanych reklam drukowanych i internetowych, Volkswagen w dużej mierze unikał nawiązywania do globalnego skandalu związanego z emisją silników Diesel'a z 2015 r. w jakiejkolwiek reklamie w Stanach Zjednoczonych. Jednak teraz, jakieś cztery lata później, firma zajęła się tym problemem w nowej reklamie telewizyjnej emitowanej podczas finałów NBA, aby zamienić kryzys w pozytywne podejście do nowych pojazdów elektrycznych. „Nasz największy błąd doprowadził do największej transformacji w historii firmy”, powiedział Jim Zabel, wiceprezes ds. Marketingu VW of America w wywiadzie, w którym omówił on przekaz wynikający z tej reklamy.

Spot reklamowy, który jest pierwszym dziełem dla VW z jego nowej amerykańskiej agencji Johannes Leonardo, oznacza znaczącą zmianę tonu z bardziej lekkich reklam tworzonych w jego poprzedniej firmie "Deutsch". Dzięki nowej pracy Johannes Leonardo zagłębił się w kontrkulturową przeszłość VW z nowymi wersjami kultowych reklam „Lemon” i „Think Small”. Spot telewizyjny o nazwie „Hello Light” jest wspierany przez klasyczny „The Sound of Silence” Simona i Garfunkela. Rozpoczyna się od retrospekcji z doniesień prasowych o skandalu z 2015 roku, kiedy VW przyznał się do zainstalowania „urządzeń fałszujących dane” w swoich pojazdach w celu uniknięcia rzeczywistych danych emisji.

Kryzys, który pojawił się na pierwszych stronach gazet, nadszarpnął długoletnią pracę nad umieszczeniem firmy jako pro-środowiskowej marki i spowodował miliardy dolarów strat w kosztów prawnych.

Spot szybko zmienia się w portretowanie projektanta szkicującego renderingi pojazdów elektrycznych w słabo oświetlonym pokoju. Staje się sfrustrowany, a następnie inspiruje się spojrzeniem na stare rysunki klasycznego Microbusa VW. Potem przychodzą współczesne sceny produkcji pojazdów, po których następuje spojrzenie na planowane I.D. Buzz, elektryczną wersję Microbusa, która pojawi się w 2022 roku. Reklama kończy się słowami: „W ciemności znaleźliśmy światło. Przedstawiamy nową erę jazdy samochodem elektrycznym. ”
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz