Ważna akcja serwisowa (recall) Hyundaia i Kia


DOTYCZY: 2013-14 Hyundai Sonatas wyprodukowanych pomiędzy listopadem 2012 i styczniem 2014 roku 2013-2014 Kia Optima wyprodukowane w tym samym czasie.

PROBLEM:

Przewód paliwowy znajdujący się w komorze silnika może pęknąć i w konsekwencji pożar spowodowany wyciekiem paliwa

Hyundai dołącza do siostrzanego producenta samochodów Kia w kolejnej akcji serwisowej (recall) z powodu problemów, które mogą spowodować pożar silnika. Hyundai zapowiedziała w środę, że akcja obejmie prawie 207 000 samochodów średniej wielkości Sonata z 2013 i 2014 r. Przyczyna leży w przewodzie łączącym jedną pompę paliwową z drugą co może powodować pęknięcia, wyciek paliwa i potencjalnie spowodować pożar.

Producent samochodów z Korei Południowej wciąż pracuje nad rozwiązaniem.

Akcja rozpocznie się 24 kwietnia. Wycofanie jest najnowszym z wielu problemów, które mogą powodować pożary silników w modelach Kia i Hyundai.

Hyundai oświadczył w dokumentach przedłożonych rządowi, że odnotował gwałtowny wzrost liczby wycieków paliwa w sonatach w 2013 roku. Ale dokumenty nie zawierają żadnych informacji o pożarach, spaleniu, lub topieniu się części.

W zeszłym miesiącu Kia powiedziała, że ​​przywoła ponad 142 000 samochodów średniej wielkości Optima z tego samego problemu z przewodem paliwowym. Kia stwierdziła, że ​​ma osiem raportów wycieków paliwa w Optimas. Na początku lutego Kia przeprowadziła akcję serwisową obejmującą 229 000 starszych SUV-ów Sedona i Sorento, ponieważ wilgoć może przedostać się do komputera sterujących układem zapobiegającym blokowaniu się hamulców ABS, powodując zwarcie elektryczne i prawdopodobnie pożar silnika.

Hyundai przeprowadził akcję recall wśród prawie 430 000 starszych małych samochodów Elantra z tego samego problemu. W tym czasie Kia zalecała zaparkowanie pojazdów na zewnątrz, dopóki nie zostaną naprawione, ale Hyundai tego nie zrobił. Hyundai oświadczył, że w środę wydano tę samą rekomendację.

W kwietniu ubiegłego roku NHTSA wszczęła dwa nowe dochodzenia w sprawie pożarów pojazdów Hyundai i Kia po otrzymaniu skarg na ponad 3100 pożarów i 103 obrażeń. Agencja uwzględniła petycję w sprawie dochodzeń prowadzoną przez non-profit Center for Auto Safety, grupę wspierającą konsumentów. Awarie silnika i problemy pożarowe w Hyundais i Kias dotknęły ponad 6 milionów pojazdów od 2015 roku, zgodnie z dokumentami NHTSA.

Przed ostatnią akcją serwisową Hyundai i Kia przeprowadziły akcję recall obejmującą około 2,4 miliona pojazdów w celu rozwiązania problemów, które mogą powodować pożary i awarie silnika, a kolejne 3,7 miliona pojazdów kwalifikuje się do „kampanii ulepszania produktu” w celu zainstalowania oprogramowania, które ostrzeże kierowców o możliwych awariach silnika i w razie wykrycia problemów przesłanie tej informacji do komputera wyświetlającego na desce ostrzeżenie z żółtym światełkiem "check engine".

Więcej informacji - witryna producenta lub witryna NHTSA.

19 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz