Wyniki sprzedaży samochodów w USA - Czerwiec 2019W czerwcu USA wzrosła sprzedaż Hyundaia i Fiata/Chryslera, podczas gdy sprzedaż Forda, Hondy, Nissana, Toyoty i General Motors spadł. Przemysł motoryzacyjny odnotował w ten sposób szósty spadek z rzędu. Hyundai rozszerzył swoją serię wzrostu sprzedaży do 11 miesięcy z 1,5-procentowym wzrostem. FCA, wspierana głównie przez pickupy Rama, wzrosła o 1.9 procenta.

FCA - Fiat Chrysler Automobiles (Firma grupująca takie marki jak Alfa Romeo, Fiat, Chrysler, Dodge, Jeep, Ram) zanotowała wzrost sprzedaży dzięki 45% w przypadku marki Ram. Dostawy Ram podskoczyły o 56 procent do nieco ponad 68 000, co jest wystarczające, aby pomóc ciężarówce sprzedać Silverado Chevroleta i ugruntować jego pozycję jako drugiego dużego odbioru w pierwszej połowie roku. Wolumen spadł o 12 procent w Jeepie, 4 procent w Chryslerze, 17 procent w Dodge, 35 procent w Fiacie i 29 procent w Alfa Romeo. Jeep, jedna z najgorętszych marek w zeszłym roku z 18-procentowym wzrostem sprzedaży w USA, odnotowuje spadek sprzedaży każdego miesiąca w tym roku!

Jeśli chodzi o Subaru, Kia, Mitsubishi i Volkswagen to zanotowały wzrost sprzedaży wśród mniejszych marek. Toyota, która zakończyła sześciomiesięczny do maja, powróciła do kolumny ujemnej z 3.5-procentowym spadkiem sprzedaży.

Całkowita sprzedaż lekkich samochodów w USA spadła o 2.6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, co stało się trzeci raz w ciągu ostatniej dekady, że sprzedaż w każdym z pierwszych sześciu miesięcy roku nie osiągnęła najwyższych wyników sprzed roku.

Patrząc na szacunkowe wyrównanie rocznej stopy sprzedaży osiągnęła 17.29 mln, bijąc wynik 17 mln po raz trzeci od czterech miesięcy. Na początku roku większość analityków prognozowała sprzedaż w tym roku poniżej tego poziomu po czterech latach powyżej tej liczby, w tym rekordu z 2016 roku.

W zeszłym miesiącu było 26 dni sprzedaży, o jeden mniej niż w czerwcu 2018 r., kiedy branża zanotowała jeden ze swoich największych wzrostów w roku. „Popyt na samochody był lepszy niż oczekiwano w pierwszej połowie i oczekujemy dobrych wyników w drugiej połowie roku”, powiedziała Elaine Buckberg, główny ekonomista GM. „Jeśli Fed obniży stopy procentowe, jak powszechnie się oczekuje, niższe koszty finansowania zapewnią dalszy wzrost sprzedaży samochodów”. Czerwcowa sprzedaż Toyoty spadła o 3.5 procent, w tym o 3.5 procent w Toyocie i o 3 procent w Lexusie. W Nissanie dostawy spadły o 15 procent w porównaniu z 15-procentowym spadkiem w marce Nissan i 8-procentowym spadkiem w Infiniti.

Sprzedaż Honda Motor Co. spadła o 7.3 procenta, przy spadku sprzedaży o 6.3 procenta w Hondzie i o 16 procent w Acurze.

1.5-procentowy wzrost sprzedaży w Hyundaiu - trzy CUV - Santa Fe, Tucson i Kona - odnotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży detalicznej. W czerwcu Hyundai zadebiutował sprzedażą 3-rzędowego Palisade, wielkogabarytowego crossovera Hyundaia o łącznej liczbie sprzedaży 383 sztuk. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedaż lekkich ciężarówek Hyundaia wzrosła o 10 procent w ubiegłym miesiącu.

Wśród innych producentów samochodów wolumen wzrósł o 0.4 procent w Kia i o 9.6 procenta w przypadku marki Volkswagen, ale spadła o 15 procent w Mazdzie.

Większość marek luksusowych zanotowała wzrost sprzedaży w ubiegłym miesiącu, przy wzroście o 0.7 procenta w Mercedesie, 7.5 procenta w BMW, 0.7 procenta w Volvo, 6.4 procenta w Porsche i 137 procent w Genesis Hyundai. Sprzedaż spadła o 0.3 procent w Audi, 20 procent w Jaguar i o 5.6 procenta w Land Rover.


RABATY Producenci samochodów pozostają zdyscyplinowani pod względem rabatów. W pierwszej połowie wyniosły średnio 3878 USD za sztukę, co oznacza spadek o 130 USD w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami 2018 r.

Średnia rabatów w pierwszej połowie na nowe samochody spadła o 304 USD do 3 588 USD, podczas gdy średnia dla lekkich samochodów ciężarowych spadła o 65 USD do 3 871 USD. W czerwcu średnie zachęty spadły o 1 procent, czyli 37 USD, do 3 747 USD w porównaniu z czerwcem 2018 r.

Detroit 3 nadal oferuje najwyższe zniżki wśród największych producentów samochodów, choć Honda i Toyota podniosły swoje rabaty również jak pokazują dane ALG.83 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz