Wyniki sprzedaży w styczniu 2019


#Sprzedaż samochodów w Stanach Zjednoczonych spadła o 1 procent w styczniu, a większe zamówienia hurtowe ze strony wypożyczalni zrekompensowały niższy wolumen sprzedaży detalicznej, ponieważ zamknięcie rządu i ostre zimno, które w ostatnim tygodniu zaatakowało środkowy zachód, zmniejszyły popyt konsumentów.

Skorygowana sezonowo, zannualizowana stopa sprzedaży za styczeń wyniosła 16,9 miliona, w porównaniu z 17,2 miliona w styczniu 2018 roku i grudniową 17,72 miliona, i była pierwszym miesiącem, w którym tempo sprzedaży spadło poniżej 17 milionów od sierpnia.

Samochody osobowe pozostają słabym punktem w branży, spadając o 4 procent w zeszłym miesiącu, podczas gdy dostawy lekkich samochodów ciężarowych wzrosły zaledwie o 0,3 procent. Styczeń jest zazwyczaj jednym z najniższych miesięcy w roku dla sprzedaży i ma zwykle najmniejszy wpływ na wyniki końcowe w roku. Mimo to, solidny wzrost gospodarczy, wzrost zatrudnienia, niskie ceny benzyny i dostępny kredyt nadal wspierają popyt na lekkie pojazdy, twierdzą analitycy, nawet gdy konsumenci ponoszą wyższe koszty finansowe.

Największe spadki sprzedaży zanotowały #Mazda, #Mercedes i #Nissan.

38 wyświetlenia
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz