W tej części znajdą Państwo linki do wielu witryn internetowych związanych z motoryzacją. Generalnie przyjęta jest tutaj zasada, żę w każdym z tych biznesów możemy znaleźć naszych rodaków mówiących po polsku.

 

Zwracam uwagę, że podane obok listy można segregować np wg marek samochodów, specjalizacji, nazwy biznesowej, miejscowości itp. klikając na odpowiednią strzałkę. Natomiast kliknięcie na nazwę dealera lub warsztatu wyśle Was na jego witrynę a kliknięcie na adres umożliwi znalezienie drogi na mapie.

Jeśli chodzi o mapy to oczywiście można je przesuwać i powiększać. Kiedy klikniecie na ikonkę to po lewej stronie pojawi się więcej informacji. Mapę można oczywiście powiększyć i wczytać osobno.


Gorąco wszystkie te biznesy polecam. Myślę, że w tym względzie obowiązuje nas lojalność w stosunku do naszych rodaków. Nie chodzi mi o to aby zawsze, niezależnie od sytuacji popierać "naszych". Na pewno nie popierajmy oszustów i cwaniaków ale, jeżeli to tylko możliwe, dajmy najpierw szansę naszym rodakom a jeżeli jest "remis" wybierzmy Polaka.
Bardzo też proszę wszystkich, którzy uważają, że ta strona jest przydatna aby korzystali z biznesów umieszczonych w tym spisie. To dzięki nim mogą Państwo korzystać z mojej encyklopedii.
Jeżeli ktokolwiek byłby zainteresowany w umieszczeniu swojego linku na tych stronach bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub o wypełnienie poniższej formy.

Mapa rejonu Chicago gdzie znajdziecie wszystkie serwisy powiązane z samochodami i polecane przez Auto w USA i Andrzeja Babinicza. Oczywiście można ją zapamiętać w swoim komputerze po wybraniu opcji "share".

Lista mówiących po polsku sprzedawców nowych samochodów. W niedługim czasie, poza imionami sprzedawców postaram się również podać imiona Polaków pracujących w serwisie i ewentualnie w dziale z częściami samochodowymi.

Lista mówiących po polsku sprzedawców używanych samochodów. Oczywiście przypominam, że wszyscy dealerzy nowych samochodów zajmują się również sprzedaża samochodów używanych.

Mapa rejonu Chicago gdzie znajdziecie dealerów sprzedających samochody z polską obsługą i polecanych przez Auto w USA i Andrzeja Babinicza. 

Lista mówiących po polsku mechaników samochodowych. Zwracam uwagę na zakres usług. Nie wszyscy mechanicy specjalizują się we wszystkich markach. Nie wszyscy też wykonują wszystkie rodzaje napraw i obsługują wszystkie systemy napędowe (np silniki diesel'a). Generalnie też nie wykonują bardziej skomplikowanych napraw systemów elektronicznych. 

Lista mówiących po polsku blacharzy samochodowych. Zwracam uwagę na zakres usług. Nie wszyscy blacharze specjalizują się we wszystkich markach. Nie wszyscy też wykonują wszystkie rodzaje napraw. Generalnie też nie wykonują bardziej skomplikowanych napraw systemów elektronicznych. 

Lista mówiących po polsku specjalistów ograniczających swoją działalność tylko do jednego zakresu usług, jak np wyłącznie elektroniki naprawy skrzyni biegów, naprawy systemów ogrzewczych i chłodzenie, wymiany szyb itp. W zestawieniu proszę zwrócić uwagę na zakres usług danego warsztatu.

Mapa rejonu Chicago gdzie znajdziecie specjalistów - mechaników naprawiających samochody. są tu również adresy mechaników chyba najbardziej poszukiwanych - zajmującymi się naprawami systemów elektronicznych w samochodach.

1 / 2

Please reload

English

Co, Kto, Gdzie
Przewodnik po polonijnych biznesach samochodowych

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon

© 2017, 2018 by Andrzej Babinicz